Scania’dan Öğrencilere Kariyer Desteği

0
39
Scania'dan Öğrencilere Kariyer Desteği

Doğuş Otomotiv Drive ekibi ve Scania marka yöneticileri Bursa Uludağ Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği etkinlikte öğrencilere kariyer gelişimi ve sektörel endüstri konusunda bilgi ve tecrübelerini aktardı.

Doğuş Otomotiv ve Scania Yetkili Satıcı ve Servisi Koçaslan Otomotiv iş birliği ile düzenlenen etkinliğe, Doğuş Otomotiv Yetkili Satıcı İnsan Kaynakları Geliştirme Yöneticisi Sinan Değirmencioğlu, Scania Pazarlama Müdürü Ömer Madazlıoğlu, Koçaslan Otomotiv Sahibi Yakup Koçaslan ile Bursa Uludağ Üniversitesi adına Otomotiv Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Sevilgan, Bursa Uludağ Üniversitesi Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rıdvan Arslan konuşmacı olarak katıldı. Bursa Uludağ Üniversitesi öğrencilerinin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte, konuşmacılar kariyer gelişimi ve ağır vasıta sektörü hakkında detaylı bilgiler aktardı.

“Gelecek planlarına ışık tuttu”

Etkinliğin “CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri ve İşe Alım Süreçleri” bölümünde bir konuşma yapan Doğuş Otomotiv Yetkili Satıcı İnsan Kaynakları Geliştirme Yöneticisi Sinan Değirmencioğlu iş dünyasına adım atmaya hazırlanan öğrencilere yönelik olarak etkili CV hazırlama ve mülakat teknikleri konusunda bilgiler aktarırken, Scania Pazarlama Müdürü Ömer Madazlıoğlu,  ağır vasıta sektörü ve Doğuş Otomotiv Scania markası ile marka yapısı, sektördeki yeri ve önemi, teknolojik yenilikleri ve gelecekteki vizyonu hakkında detaylı bilgiler verdi.

Bursa Uludağ Üniversitesi adına ise Otomotiv Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Sevilgan, Bursa Uludağ Üniversitesi Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rıdvan Arslan ise öğrencilerin akademik ve profesyonel gelişimlerini desteklemek amacıyla sunulan programlar, burs ve staj imkanları, mentorluk hizmetleri gibi konuları detaylandırdı.

Etkinliğe ev sahipliği yapan Scania Yetkili Satıcı ve Servisi Koçaslan Otomotiv Genel Müdürü Yakup Koçaslan ise yetkili bayilerin tanıtımı ve istihdam konusundaki fırsatları aktardı.  


mouse ile üzerine gelince

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here