Polonya’da Şirket Kurdu, Taşıma Hızını Artırdı

0
25

Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında entegre lojistik çözümler sunan Norther Global Logistics (NGL), Polonya’yı Avrupa’daki taşımalarının lojistik üssü olarak konumlandırdı. NGL’nin Polonya Ülke Müdürü Grzegorz Janas, “Polonya gelişen ulaşım altyapısı ile Avrupa’nın kalbi haline geliyor. Ülkedeki yapılanmamız sayesinde Avrupa taşımalarında hızımızı katladık.” dedi.

Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş sonrası lojistik açısından daha da önemli bir konum haline gelen Polonya, hem ithalat ve ihracatçıların hem de lojistik şirketlerinin yatırım yaptığı ülkeler arasında ilk sırayı almaya başladı. Ülkenin taşımacılık altyapısına Avrupa Birliği (AB) tarafından da önemli yatırımlar yapılıyor. 

Doğu Avrupa, Baltık ve İskandinav ülkeleri başta olmak üzere Avrupa ile Türkiye arasında entegre lojistik çözümler sunan Türkiye merkezli Norther Global Logistics (NGL) de Polonya’daki yatırımlarını artırıyor. 

NGL, Avrupa’daki lojistik üssü olarak konumlandırdığı ve geçen yıl şirket açtığı Polonya’da, depolama ve taşımacılık kapasitesini büyütüyor.

“Polonya plakalı araç sayısını artırıyoruz” 

Şirketin Polonya Ülke Müdürü Grzegorz Janas, Polonya’daki kendi depolarına ek olarak anlaşmalı depo sayısını artıracaklarını, Polonya plakalı özmal araç yatırımlarına da hız vereceklerini anlattı. 

Polonya’da 30’a yakın minivan ile 48-72 saat arasında tüm Avrupa (Birliği) ülkelerine ulaşabildiklerini ifade eden Janas, “Polonya’nın, kara, hava, deniz ve demir yolu altyapısı dinamik bir şekilde gelişiyor. Kuzey-güney ve doğu-batı hatlarındaki ana ulaşım yollarının kesiştiği stratejik konumu, depo alanı kiralama fiyatları gibi faktörler nedeniyle buradaki faaliyetlerimizi daha da artıracağız.” diye konuştu. 

Belçika, Hollanda, İspanya, İngiltere gibi ülkelerden gelen parsiyel yükleri, Polonya deposunda toplayıp Türkiye’ye taşıdıklarını aktaran Janas, Türkiye’den giden yüklerde de aynı süreci izlediklerini belirtti. 

Büyük ilgi gören parsiyel taşımalarının, şirketin kara yolu cirosundaki payının yüzde 80’e ulaştığını dile getiren Janas, “Polonya Avrupa’nın kalbi. Kıtanın her noktasına daha hızlı ulaşıyoruz. Güçlü ulaşım altyapısı sayesinde ülkenin taşımacılık faaliyetleri açısından çok daha fazla önem kazanacağını da düşünüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Şirket olarak kasım ayında Varşova’da gerçekleşecek Translogistica fuarına katılacaklarını belirten Janas, Avrupalı müşteri sayısını artırmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.


mouse ile üzerine gelince

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here