Maxion İnci Jant Grubu’na Altın İhracat Ödülü

0
26

Maxion İnci Jant Grubu, 2022 yılında gösterdiği 529 milyon dolarlık üstün ihracat performansı ile Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından Altın İhracat Ödülü’ne layık görüldü.

Türk otomotiv endüstrisinin lokomotif şirketlerinden Maxion İnci Jant Grubu, Türkiye otomotiv endüstrisinin ihracattaki tek koordinatör birliği olan Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından Altın İhracat Ödülü’ne layık görüldü. 5 kıtada 60’ın üzerinde ülkeye ihracat yapan grup, 13 milyon jant üretim kapasitesi ile Türkiye ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor. Grubun yaptığı ihracat cirosunun yüzde 70’ini oluşturuyor.  

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik’in ev sahipliğinde düzenlenen ödül töreninde, Maxion İnci A.Ş. ve Maxion Jantaş A.Ş adına ödülü Maxion Wheels Türkiye Satış ve Avrupa Ticari Araç Satış Direktörü İshak Şikar almıştır.

Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, grup olarak ödül almaktan dolayı gurur duyduklarını belirterek, “2022 yılında 529 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Avrupa’nın tek lokasyonda, bünyesindeki toplam 5 fabrika ile binek, hafif ticari ve ağır vasıta ticari araçlar için üretim yapan en büyük jant üreticisiyiz. Hem Türkiye’de hem de global yapımızın içinde, üretimimiz ve sürdürülebilir iş modelimizle birçok ‘ilk’e imza atarak Türkiye’nin ihracatını ve dolayısıyla ülke ekonomisini destekliyoruz” diye konuştu.


mouse ile üzerine gelince

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here