IVECO BUS, “Yılın Sürdürülebilir Otobüsü” Ödülünü kazandı

0
6

IVECO BUS, “Yılın Sürdürülebilir Otobüsü” Ödülünü kazandı ve  yenilikçi isteğe bağlı mobilite teknolojisini hayata geçirdi

Avrupa’nın önde gelen sektör yayınlarından yedi temsilciden oluşan jüri; güvenlik, konfor, gürültü seviyesi, parça dönüştürülebilirliği, üreticinin sürdürülebilirliğe olan bağlılığı ve aracın hizmet verdiği toplumda olumlu bir imaj oluşturabilirliğini denetledi.

CROSSWAY Alçak Tabanlı Hibrid Doğal Gazlı otobüs, enerji geçişi projeleriyle uyumlu taşımacılık çözümleri arayan Bölgeler, İlçeler ve Kentler için bir alternatif. Dizel modele kıyasla %15 yakıt tasarrufu sağlayan otobüs, yenilenebilir yakıtların kullanımıyla da karbondioksit salınımını %82’ye kadar düşürebiliyor.

Geçtiğimiz Temmuz’da Mutabakat Zaptı imzalayan IVECO BUS, bugün de ulaşım teknolojileri şirketi Via ile ortaklığını açıkladı. Ortaklık, ilk olarak İtalya’daki IVECO BUS müşterilerine 2023 başından itibaren bayi ağı aracılığıyla isteğe bağlı taşımacılık çözümleri için kişiselleştirilmiş yazılımlar sunacak.

İki ortak, talebe duyarlı taşımacılıktan alternatif enerjili otonom toplu taşımaya kadar Kamu Ulaşım Otoriteleri ve Operatörler için uygulaması kolay çözümleri keşfetmeye devam edecek. Ek olarak otonom talebe bağlı mekik hizmetleri için de değerlendirmeler devam etmekte.

Iveco Grup, Otobüs İş Kolu Başkanı Domenico Nucera, konu ile ilgili şunları söyledi: “Bu üçüncü ödül, IVECO BUS’ın Avrupa’da şehirlerarası klasmandaki lider pozisyonunu ve Iveco Grup’un sürdürülebilir mobiliteye bağlılığını onaylıyor; Via ile ortaklığın ilk sonucu ile birlikte IVECO BUS’ın geleneksel iş anlayışından, enerji geçişi ve yeni iş modelleri gibi yolcu taşımacılığı sektörünü devrimselleştiren evrimi takip ettiğini kanıtlıyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here