İnci GS Yuasa, AR-GE Performansıyla da Fark Yaratıyor

0
22

İnci GS Yuasa, Turkishtime tarafından 8 yıldır gerçekleştirilen “Türkiye’nin Ar-Ge Harcamaları En Yüksek 250 Şirketi” araştırmasında, bu sene de sıralamadaki ilk akü şirketi olarak öne çıkıyor. Türkiye’de akü teknolojileri üzerine sektördeki ilk AR-GE merkezinin kurucusu olan İnci GS Yuasa, AR-GE alanındaki yatırımlarını artırarak sürdürüyor. 

Ekonomi ve iş dünyası portalı Turkishtime tarafından şirketlerin Ar-Ge alanında ortaya koyduğu performans odağında hazırlanan “Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması”, pandemi ile geçen 2020 verilerini kapsıyor. İnci GS Yuasa listede, AR-GE’ye en çok yatırım yapan akü firması olarak yer alıyor. Akü sektöründe Türkiye’nin ilk AR-GE merkezinin kurucusu olan İnci GS Yuasa, pandemiye rağmen AR-GE yatırımlarını bir önceki yıla göre arttırdı. 

Türkiye’nin en büyük akü üreticisi konumunda bulunan şirketin AR-GE faaliyetlerinden bahseden İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, AR-GE merkezi ile sektörde kalitenin referans noktası olmayı hedeflediklerini belirtti. İnovasyon kültürü yaratmak adına uzun süre önce yatırım yapmaya başladıklarının altını çizen Elbirlik; “Şirket olarak teknolojilerimizi geliştirmek ve tüketicilerimize her araç segmentinde yenilikçi ürünler sunmak hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Japon ortağımız GS Yuasa’nın akü alanındaki 100 yıllık bilgi birikimi ve deneyimlerinden de faydalanarak sektörümüzün teknoloji lideri olarak AR-GE yatırımlarımızı arttırmaya devam ediyoruz. Yıl sonuna kadar mevcut çalışmalarımızı desteklemek ve ileriye taşımak için yatırım hedeflerimiz bulunuyor. AR-GE performansları ile değer katan şirketler arasında yer almaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz.” açıklamalarında bulundu.


mouse ile üzerine gelince

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here