Continental’den 5. nesil lastikler

0
10

Yeni Conti Hybrid lastik serisi şehirlerarası yollarda ipi göğüslemeye hazır!

Teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Continental, şehirlerarası taşımacılık yapan ve ağır yük taşıyan araçlar için geliştirdiği 5.nesil Conti Hybrid premium lastik serisini piyasaya sürüyor. 5. nesil ile sunduğu hizmetleri İspanya’nın Sevilla kentinde düzenlenen lansmanda paylaşan Continental, yeni Conti Hybrid lastiklerinin de tanıtımı yaptı. Özelikle ağır yük araçlarının lastiklerinde oluşan hızlı yıpranmanın önüne geçmek için tasarlanan Conti Hybrid serisi lastikler, Conti Hybrid HS5 ön aks ve Conti Hybrid HD5 çeker aks’dan oluşuyor. Uzun kullanım ömrüne, yüksek kilometre performansına ve yüksek dayanıklılığa sahip seri, ağır yük araçlarına verimlilik ve tasarruf anlamında yeni nesil çözüm sunuyor.

Online alışveriş trendinin büyümesi ve şehirlerarası nakliyatların gün geçtikçe artması, dünya genelinde taşımacılık sektörünün de gün geçtikçe büyümesine sebep oluyor. Taşımacılık sektöründe yaşanan bu gelişmeler, ağır yük taşıyan araçlara olan ihtiyacı gün geçtikçe artırıyor. Ağır yük taşıyan araçların sık sık dur kalk yapması, dar yollarda hızlı manevralar yapması ve değişken zeminlerde hareket etmesi, özellikle lastikleri etkiliyor ve hızla yıpranmasına neden oluyor. Premium lastik üreticisi Continental, şehirden şehre her gün bu zorlu görevin üstesinden gelmek zorunda olan ağır yük araçları için yeni nesil 5 Conti Hybrid lastik serisini geliştirdi. 8-10 Eylül tarihleri arasında İspanya’nın Sevilla kentinde ‘İşiniz, Çözümlerimiz’ adında bir etkinlik düzenleyen Continental, yeni nesil 5 Conti Hybrid lastiklerinin de tanıtımını gerçekleştirdi.

En modern teknolojilerle sayısız zorluğun üstesinden geliyor

5. neslin öncüsü yeni seri; hem şehirlerarası hem de otoyolda kullanıma uygun 22,5 inç Conti Hybrid HS5 ön aks ve Conti Hybrid HD5 çeker aks lastiğinden oluşuyor. Bu lastikler, filo araçlarının farklı zeminlerde sıklıkla dur kalk, manevra ve viraj alma gibi ihtiyaçlarına cevap veriyor. Yeni premium lastikler, en modern teknolojilerle sayısız zorluğun üstesinden geliyor. Yenilikçi sırtları, kauçuk bileşimleri ve gelişmiş karkas yapıları, mükemmel kilometre performansı, dayanıklılık ve çekiş gücü ile birlikte optimize edilen yuvarlanma direnci sayesinde üstün performans sunuyor. Bu özellikleri, yeni Conti Hybrid serisini hizmet ömrü boyunca güvenilir bir ortak yapıyor. Yeni Conti Hybrid 5. nesil lastik serisi, lastik ebatına bağlı olarak, bir önceki nesilden %20’ye kadar daha yüksek bir kilometre performansıyla öne çıkıyor.

Continental Otobüs ve Kamyon Lastikleri Ürün Geliştirme Müdürü Hinnerk Kaiser, “Yüksek kilometre performansı ve birinci sınıf kaplama çözümümüz, uzun hizmet ömrü ve yüksek filo verimliliğine ek olarak sürdürülebilir filo yönetimi sağlamaya da yardımcı oluyor” diyor.

Yakıt verimliliği ve emisyonlar açısından da övgüyü hak ediyor

Conti Hybrid Generation 5 lastik serisinde kullanılan kauçuk bileşimleri, özellikle şehirlerarası taşımacılığın iddialı taleplerini karşılamak üzere geliştirildi. Çift katmanlı sırt yapısı (üst ve alt sırt) ve yenilikçi bileşimi, şehirlerarası taşımacılıkta yuvarlanma direncini optimize ederken yüksek kilometre performansı ve kayda değer bir dayanıklılık kazandırıyor. Bu özelliklerin yakıt verimliliği ve CO2 emisyonları üzerinde de olumlu bir etkisi bulunuyor. Hem Conti Hybrid HS5 ön aks hem de Conti Hybrid HD5t çeker aks lastiği, her türlü hava koşulunda ve lastik ömrünün sonlarına doğru kalan diş derinliklerinde bile birinci sınıf performans sunuyor. Yeni, tam genişlikte 3D matriks kılcal kanalların yer aldığı sağlam sırt bölgesi, gerçek bir övgüyü hak ediyor.

Gelişmiş sırt yapısı

Conti Hybrid HD5’in yeni geliştirilen sırt yapısı, lastik sırtını ve karkasını, çeker aksta oluşabilecek taş hasarlarına karşı çok etkili bir şekilde koruyor. Lastik ömrünün ikinci yarısında boşlukları artan merkezi oluklar ve özel taş atıcılar, taşların lastiğe girmesini engelliyor.

Continental Hakkında

Continental yolcu ve ürünlerin sürdürülebilir ve birbiriyle bağlantılı hareketliliğini sağlayan ileri teknolojiler ve hizmetler geliştirmektedir. 1871 yılında kurulan teknoloji şirketi; araçlar, makineler, trafik ve ulaşım için güvenli, verimli, akıllı ve uygun maliyetli çözümler sunmaktadır. 2021 yılında 44,5 milyar euro satış rakamına ulaşan Continental, halen 58 ülkede ve pazarda 190.000’in üzerinde kişiyi istihdam etmektedir. 8 Ekim 2021’de şirket kuruluşunun 150. yılını kutladı.

Lastik Grubu dünya çapında 24 üretim ve geliştirme merkezini bünyesinde barındırmaktadır. Continental, 2021 mali yılında elde ettiği 11,8 milyar euro tutarında geçici satış rakamı ve 57,000’in üzerinde çalışanı ile dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden biridir. Lastik üretiminde teknoloji liderleri arasında yer alan Continental, binek, ticari ve özel araçların yanı sıra çift tekerlekli araçlara dek geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Ar-Ge alanında süregelen yatırımlarıyla Continental mobilitenin daha güvenli, tasarruflu ve çevre dostu hale gelmesine büyük katkı sağlamaktadır. Lastik Grubunun portföyü arasında lastik ticareti ve filo uygulamaları için hizmetler ile dijital yönetim sistemleri yer almaktadır.


mouse ile üzerine gelince

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here